d

Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Galéria   •  Ľudové inšpirácie
Ľudové inšpirácie

Ľudové inšpirácie

Tradičná slovenská svadba, ktorú sme vám predstavili v predchádzajúcom blogu, je iba jedna z možností ako zaujímavo zladiť novodobé prvky s ľudovou tématikou. Wedday vám prináša ďalšie inšpirácie a nápady vychádzajúce zo slovenského ľudového folklóru, ktoré môžu vytvoriť jedinečný a pestrý kolorit vašej svadby. Farebné stuhy, čipka, ľudové vzory, tradičná výšivka či prírodná tématika – to sú všetko elementy, ktoré sú úzko späté s našou kultúrou a ich moderné poňatie a spracovanie z nich vytvára neopakovateľný originál.

Jednoduchosť a prirodzená krása nechá vyznieť akýkoľvek doplnok, ktorý môže spestriť celkový vzhľad nevesty. Takýmto doplnkom môže byť napríklad čelenka z kvetov, drobné naušničky s tradičným ľudovým motívom alebo stuha vo vlasoch. Farebná pestrosť v tradičných farbách vás nie len rozžiari, ale zvýrazní aj vašu osobnosť.   

Pre tie nevesty, ktoré uprednostňujú jemnú eleganciu je tu tradičná čipka, ktorú môžete skombinovať s doplnkami alebo ju zvoliť ako nosný motív pre vaše svadobné šaty.

Ľudová kultúra je v úzkom prepojení s prírodou, ktorá ponúka nespočetné množstvo inšpirácie. Môžeme tu nájsť širokú paletu lúčnych kvietkov, ktoré sa dajú rôzne farebne nakombinovať do svadobnej výzdoby. V prírodnom duchu môžete ladiť aj vašu svaodbnú kyticu, napríklad v podobe jednoduchého zväzku poľných makovíc alebo poľných klasov. Tvorivosti sa tu naozaj medze nekladú a ak si neviete rady, obráťte sa na nás.

Súčasťou ľudovej kultúry je nepochybne aj jedinečná výšivka pozostávajúca z rôznych motívov. Môžete ju zakomponovať takmer kdekoľvek  – napr. na vankúšik naprstienky, alebo sa ňou nechať inšpirovať pri zdobení svadobnej torty.

K ľudovým inšpiráciám patria i ľudové tradície a zvyky. Tú pravú atmosféru s nádychom folklórnych tradícií môže dotvoriť nielen výborná živá hudba, ale aj ďalšie doplnkové programy. Jedným z nich je i tradičné polnočné čepčenie nevesty.

Foto: http://www.sashe.sk/, https://pinterest.com/,  archív Wedday

Logo Wedday
Logo Wedday

Leave a reply